60 cm bred diskmaskin
Electrolux - ESA47210UW
AirDry öppnar luckan automatiskt för bättre torkning
AutoSense anpassar diskningen efter hur smutsig disken är
Justerbar överkorg gör det enklare att få plats med större disk
Snabbt 30 minuters program när du vill diska snabbt
Produktmått: Bredd 59.7 cm, Djup 57.6 cm, Höjd 81.8-88 cm
-
9 652:-
Lagerstatus: I leverantörslager – skickas inom 2 - 4 dagar
Köp till inbärning, installation och bortforsling av gammal produkt när du betalar
Vill du ha en leverans lite senare pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
1 mån gratis självriskförsäkring ingår (frivilligt)
- Lagerstatus: I leverantörslager – skickas inom 2 - 4 dagar
↑
G
Vill du ha en leverans lite senare pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
1 mån frivillig självriskförsäkring ingår
Electrolux ESA47210UW diskmaskin vit
Praktisk diskmaskin för daglig användning. Electrolux ESA47210UW är en 60 cm bred diskmaskin som gör diskningen enkel och effektiv. Den tydliga kontrollpanelen visar återstående programtid och har indikatorer för salt och sköljmedel, vilket gör maskinen lätt att använda i vardagen.
Flexibel lastning med QuickLift. Den övre QuickLift-korgen kan justeras i höjd även när den är full. Det gör det enklare att anpassa utrymmet i diskmaskinen och få plats med större kastruller eller höga glas.
Program för olika typer av disk. Diskmaskinen erbjuder flera program som gör det möjligt att anpassa diskningen efter behov. Program som Auto, Eco, Quick 30 min och Machine Care gör det enkelt att välja rätt inställning beroende på mängd disk och smutsgrad.
Extra funktioner för bättre diskresultat. GlassCare hjälper till att skydda ömtåliga glas under diskningen. ExtraHygiene höjer temperaturen under slutsköljningen för att minska bakterier på disken, medan ExtraPower ger extra rengöringskraft när disken är mer smutsig.
Effektiv torkning med AirDry. AirDry-tekniken öppnar luckan automatiskt i slutet av diskprogrammet så att frisk luft kan cirkulera i maskinen. Det naturliga luftflödet hjälper disken att torka mer effektivt.
Smidig och energieffektiv användning. AutoOff-funktionen stänger av diskmaskinen automatiskt när programmet är klart för att minska energiförbrukningen. Machine Care-programmet hjälper dessutom till att hålla diskmaskinen ren genom att motverka fett- och kalkavlagringar.
Tillbehör
Specifikationer
Produktblad: |
|
| Varumärke: | Electrolux |
| Modellbeteckning: | ESA47210UW |
| Höjd (cm): | 81.8 |
| Max höjd (cm): | 88 |
| Min höjd (cm): | 82 |
| Bredd (cm): | 59.7 |
| Djup (cm): | 57.6 |
| Energianvändning (kWh) 100 cyklar: | 94 |
| Utsläppsklass för luftburet akustiskt buller: | C |
| Ljudnivå: | 46 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Antal kuvert (st): | 13 |
| Vattenförbrukningen i liter per disk: | 9.9 |
| Programtid för diskprogramet, EKO: | 4:00 |
| EAN | 7333394107622 |
Allmän information |
|
| Torksystem: | AirDry |
| Färg: | Vit |
| Produktgrupp: | Diskmaskin 60cm |
Funktioner och egenskaper |
|
| För integrering (Ja/Nej): | Nej |
| Invändig belysning (Ja/Nej): | Nej |
| Toppkorg (Ja/Nej): | Nej |
| Wi-Fi anslutning (Ja/Nej): | Nej |
Teknisk data |
|
| Antal program (st): | 8 |
| Längd tilloppsslang (cm): | 150 |
| Längd avloppsslang: (cm): | 150 |
| Längd strömkabel (cm): | 150 |
| Ljudnivå (dBA): | 46 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Vikt (kg): | 36.5 |
Energimärkning |
|
| Energiklass: | E |
Recensioner
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Ja
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 42
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Ja
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 40
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Ja
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 40








