-
2 695:-
-
Lagerstatus: Beställningsvara – leveranstid kan ej beräknas
14 dagar öppet köp från leverans
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
- Lagerstatus: Beställningsvara – leveranstid kan ej beräknas
- Se andra produkter med snabbare leveranstid?
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
Nilfisk - SELECT Grey GRCL13P08A1
- Nilfisk Select är konstruerad med miljön och dig i åtanke!
- Den har allergifilter, bra rengöringsprestanda och är lätt att använda.
- Nilfisk Select reducerar dammnivåerna i ditt hem med klassificering A för dammutsläpp då den försetts med ett effektivt HEPA 13-filter.
- Förutom effektivt golvmunstycke ingår även Möbelmunstycke, Fogmunstycke och Borstmunstycke vilka förvaras i tillbehörsfack i dammsugaren.
Rengöringsprestanda Dammuppsamling på matta får klassificering A eller B och dammuppsamling på hårda golv får klassificering A. En sådan prestanda är möjlig genom att hela maskinen optimerats, utan att man kompromissat med energiförbrukning eller uppsamlingsförmåga.
Unik dansk design med hög prestanda Nilfisk Select är konstruerad med miljön och dig i åtanke. Den har allergifilter, bra rengöringsprestanda och är lätt att använda, vilket gör den till en fantastisk dammsugare och sätter en ny standard inom rengöringstekniken.
Allergiklassificering Dagens hushåll har hög andel damm och luftburna partiklar, och det blir alltmer vanligt med allergier. Nilfisk Select reducerar dammnivåerna i ditt hem med klassificering A för dammutsläpp då den försetts med ett effektivt HEPA 13 eller 14-filter. Hepa 13-filter gör det möjligt att städa utan att dammpartiklar åter släpps ut i ditt hem. För ännu större skydd har vissa Nilfisk Select-modeller utrustats med HEPA 14-filter. HEPA 13 och 14-filter har förmåga att fånga upp mikroskopiska partiklar, och den filtrerade luft som släpps ut i rummet är sedan ännu renare än den var från början.
Energisparande Med energiklassificering A+ eller A++ sparar du upp till 50 % jämfört med energiförbrukningen för andra dammsugare.
Mindre för enklare förvaring Nilfisk har gjort Nilfisk Select mindre för enklare förvaring, men har ändå behållit alla moderna funktioner som förväntas av en större dammsugare. Nilfisk Select Superior har utrustats med fjärrkontroll på handtaget för justerbar sugnivå och av/på-funktion - egenskaper hos Nilfisk Select som gör städningen lekande lätt.
Specifikationer
Produktblad: |
|
| Varumärke: | Nilfisk |
| Modellbeteckning: | SELECT Grey GRCL13P08A1 |
| EAN | 5715492189564 |
Allmän information |
|
| Färg: | Grå |
| Produktgrupp: | Golvdammsugare |
Teknisk data |
|
| Effekt (w): | 650 |
Recensioner
- Färg: Blå
- Ljudnivå (dBA): 77
- Filtertyp: AirClean-filter



