60 cm bred diskmaskin
Electrolux - ESA47405UX
AirDry öppnar luckan automatiskt för bättre torkning
SoftSpikes skyddar ömtåliga glas under diskningen
QuickLift gör att du kan justera överkorgen även när den är full
Snabbt 30 minuters program när du vill diska snabbt
Produktmått: Bredd 59.7 cm, Djup 57.6 cm, Höjd 81.8-88 cm
-
12 824:-
Lagerstatus: I leverantörslager – skickas inom 2 - 4 dagar
Köp till inbärning, installation och bortforsling av gammal produkt när du betalar
Vill du ha en leverans lite senare pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
1 mån gratis självriskförsäkring ingår (frivilligt)
- Lagerstatus: I leverantörslager – skickas inom 2 - 4 dagar
↑
G
Vill du ha en leverans lite senare pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
1 mån frivillig självriskförsäkring ingår
Electrolux diskmaskin med AirDry och QuickLift
Effektiv torkning med AirDry. Electrolux 300 AirDry-tekniken avslutar varje diskprogram med ett naturligt luftflöde. Luckan öppnas automatiskt cirka 10 cm i slutet av programmet så att frisk luft kan cirkulera i maskinen. Detta ger ett bättre torkresultat och gör att disken blir torr utan att behöva eftertorkas.
Flexibel lastning. QuickLift-systemet gör det möjligt att justera höjden på den övre korgen även när den är full. Det gör det enklare att få plats med större kastruller, tallrikar eller höga glas.
Skonsam behandling av glas. SoftSpike-gummistöd hjälper till att hålla ömtåliga glas stabila under diskningen. Glasen står säkert på plats vilket minskar risken för att de skadas.
Snabb diskning när tiden är knapp. Med snabbprogrammet kan mindre mängder disk diskas på kort tid, vilket är praktiskt när du snabbt behöver ren disk.
Program för rengöring av maskinen. Machine Care-programmet hjälper till att hålla diskmaskinen ren genom att motverka fett- och kalkavlagringar. Det bidrar till att bibehålla maskinens effektivitet och diskresultat över tid.
Tillbehör
Specifikationer
Produktblad: |
|
| Varumärke: | Electrolux |
| Modellbeteckning: | ESA47405UX |
| Höjd (cm): | 81.8 |
| Max höjd (cm): | 88 |
| Min höjd (cm): | 82 |
| Bredd (cm): | 59.7 |
| Djup (cm): | 57.6 |
| Energianvändning (kWh) 100 cyklar: | 74 |
| Utsläppsklass för luftburet akustiskt buller: | B |
| Ljudnivå: | 44 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Antal kuvert (st): | 13 |
| Vattenförbrukningen i liter per disk: | 9.9 |
| Programtid för diskprogramet, EKO: | 4:00 |
| EAN | 7333394108582 |
Allmän information |
|
| Torksystem: | AirDry |
| Färg: | Rostfri |
| Produktgrupp: | Diskmaskin 60cm |
Funktioner och egenskaper |
|
| För integrering (Ja/Nej): | Nej |
| Invändig belysning (Ja/Nej): | Nej |
| Toppkorg (Ja/Nej): | Nej |
| Wi-Fi anslutning (Ja/Nej): | Nej |
Teknisk data |
|
| Antal program (st): | 8 |
| Längd tilloppsslang (cm): | 150 |
| Längd avloppsslang: (cm): | 150 |
| Längd strömkabel (cm): | 150 |
| Ljudnivå (dBA): | 44 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Vikt (kg): | 36.5 |
Energimärkning |
|
| Energiklass: | C |
Recensioner
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Ja
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 42
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Ja
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 40
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Ja
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 40








